Spotkajmy się u Karskiego , czyli Dzień Otwarty w naszym liceum

W czwartek 26 IV 2018r. Liceum Ogólnokształcące im. Jana Karskiego otworzyło drzwi dla chętnych gimnazjalistów. Gimnazjaliści i ich rodzice uzyskali informacje o charakterze kształcenia w klasach licealnych o  profilach:
-ogólnyn
- językowym ze zwiększoną ilością godzin j. angielskiego
- turystyczno – prozdrowotnym ze zwiększoną ilością godzin w-f
-mundurowym
Dla wszystkich przygotowaliśmy:
-prezentacje multimedialne
-filmy
-plansze i tablice informacyjne
-quizy
-lekcje pokazowe
-spotkania z absolwentami -wygaszanego na skutek reformy- gimnazjum.

Zainteresowani nauką w klasie mundurowej uczestniczyli w:
-spotkaniach z przedstawicielami służb mundurowych – policji, straży pożarnej i wojska
-prelekcjach na temat specyfiki branży mundurowej, zalet i trudów służby
-pokazach sprzętu strażackiego, wojskowego i policyjnego
-pokazach musztry
-ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy,
-ćwiczeniach strzeleckich przygotowane przez Jednostkę Strzelecką 4008 z Łodzi
-omówieniu założeń programowych przedmiotu uzupełniającego „Podstawy prawne w służbach mundurowych”
-pokazie umundurowania uczniów klas mundurowych (kadeci zaprezentują wszystkie elementy umundurowania).
Na koniec dnia pełnego wrażeń był czas na rozkosze podniebienia.Zgłodniali i zmęczeni goście delektowali się grochówką - pyszną zupą wojskową.

Zainteresowani klasą językową z rozszerzonym językiem angielskim :
-uzyskali komplet dokładnych informacji o specyfice klasy z rozszerzonym językiem angielskim,
-obejrzeli doskonale wyposażone pracownie językowe,
-obejrzeli prezentację multimedialną o krajach anglojęzycznych,
-uczestniczyli w konkursie wiedzy o tych krajach,
-łasuchy spróbowały angielskich specjałów,
-podziwiali wykonania tańca bawarskiego,
-zapoznali się z relacją z kilkukrotnych wyjazdów naszej młodzieży na warsztaty anglojęzyczne organizowane przez Fundację Euroweek,
-spotkali się z międzynarodową kadrą wolontariuszy Fundacji Euroweek,
-uczestniczyli w działaniach realizowanych w ramach Dni Kultury Brytyjskiej.
Równolegle do działań promocyjnych klas -mundurowej i językowej -w sali gimnastycznej odbywał się turniej siatkarski „Mikstet” dla uczniów klas trzecich gimnazjów z Kurowic ,Wiączynia Dolnego, Gałkowa Dużego oraz naszej szkoły. Wszyscy przybyli obejrzeli wystawę sprzętu sportowego i trofeów za osiągnięcia sportowe uczniów naszej szkoły. Atrakcją Dnia Otwartego była możliwość obejrzenia naszej doskonale wyposażonej siłowni szkolnej.

W ramach promocji klasy turystyczno – prozdrowotnej zainteresowani otrzymali pokaźną garść ciekawostek o najpiękniejszych zakątkach Polski i Łodzi. Ponadto :
-zagrali w grę memory o tematyce turystyczno – prozdrowotnej,
-obejrzeli wystawę plakatów promujących zdrowy tryb życia,
-wykonali niezwykle ciekawe doświadczenia i obserwacje z dziedziny biologii ,dotyczące układów: oddechowego (wpływu wysiłku fizycznego na intensywność oddychania, obserwacja pracy przepony na modelu wykonanym z baloników i plastikowej butelki),krążenia (wyjaśnienie pojęcia tętna przy użyciu zapałki, plasteliny) i narządu wzroku (czy wzrok ma zawsze rację?, czy tak samo widzimy jednym okiem , jak obojgiem oczu?, test Amslera – czy nie ma zmiany w plamce żółtej?).

Wszystkim zainteresowanym edukacją w klasie ogólnej zaproponowaliśmy:
-wnikliwe i szczegółowe informacje na temat specyfiki klasy ogólnej podane w klimatycznej scenerii i życzliwej atmosferze,
-chwilę odpoczynku w kawiarence artystycznej dla zainteresowanych kolorowaniem dzieł mistrzów malarstwa europejskiego ,
-wystawę witraży nagrodzonych w konkursie szkolnym "Witraż z literaturą w tle",
-quiz polonistyczny,
-quiz matematyczny,
-quiz historyczny,
-łamigówki i krzyżówki ogólnotematyczne.
Pyszne babeczki, popularne ciasto zebra i uniwersalne herbatniki dopełniały ofertę klasy ogólnej. Było coś dla ducha i dla ciała.

Każdy trzecioklasista , a także przybyły rodzic z pewnością znalazł coś dla siebie.
W imieniu Dyrekcji oraz nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą . Liczymy ,że znajdzie ono odzwierciedlenie w liczbie -pragnących kontynuować naukę w naszej szkole -gimnazjalistów.

SPOTKAJMY SIĘ u KARSKIEGO  już  we wrześniu !