Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 w nowo powstałym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/18.
Dzień ten przejdzie do historii nie tylko gminy, ale również całej społeczności lokalnej. W murach wygaszanego - na skutek reformy edukacji- gimnazjum młodzież rozpoczęła naukę w 3 klasach o profilach: ogólnym i mundurowym. Liceum Ogólnokształcące im. Jana Karskiego będzie kontynuowało tradycje i wartości gimnazjum, które widnieją na awersie sztandaru nowej szkoły – Ojczyzna, Służba, Odwaga i Prawość . Tymi wartościami kierował się Jan Karski- patron szkoły.
Uroczystość inauguracji roku szkolnego w nowym liceum zaszczyciło swoją obecnością wielu znamienitych gości. którzy swoją obecnością uświetnili tę ważną dla wszystkich chwilę. Gospodarzami tego wielkiego wydarzenia byli dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Karskiego -Dorota Salska oraz wójt gminy Andrespol – pan Dariusz Kubus.

Przewodniczący Rady Gminy Andrespol – pan Jan Woźniak- przekazał Akt Przekształcenia Gimnazjum im. J. Karskiego w Wiśniowej Górze w Liceum Ogólnokształcące im. J. Karskiego.
Podpisane zostały umowy partnerskie z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym, Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Koluszkach, Komendą Powiatową Policji w Koluszkach, Gminnym Związkiem OSP RP w Andrespolu, Społeczną Akademią Nauk w Łodzi. W przygotowaniu są umowy o współpracy z Politechniką Łódzką, Muzeum Historii Miasta Łodzi i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Mieliśmy przyjemność gościć :

-Ewę Sobór starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Łodzi,
-Teresę Lasotę starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Łodzi ,
-Krzysztofa Jurka kierownika Pracowni ds. Analizy Wyników Egzaminacyjnych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej ,
Anetę Madziarę Przedstawiciela Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego,
-Zofię Sójkę wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego reprezentującą starostę Powiatu Łódzkiego Wschodniego ,
-Małgorzatę Kopczyńską – Żeno wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury
-Tomasza Musielskiego radnego Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego,
-Małgorzatę Szelest naczelnika Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Powiatu ,
-Elżbietę Ciesielską radną Powiatu Łódzkiego Wschodniego i sekretarza gminy Andrespol,
-Roberta Sawidzkiego przewodniczącego Komisji ds. Infrastruktury Społecznej Gminy Andrespol
-Ks. kanonika Mariana Górkę proboszcza Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Andrespolu ,
- Ks. Włodzimierza Kujawina proboszcza Parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Bedoniu,
-płk dypl. Jarosława Wasilewskiego szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi,
-ppłk Wiesława Jaskulskiego przedstawiciela Wojskowej Komendy Uzupełnień,
-Insp. Krzysztofa Dąbrowskiego komendanta Powiatowej Policji Powiatu Łódzkiego Wschodniego ,
-Jarosława Olbrychowskiego prezesa Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939”w Łodzi,
-mł. bryg. mgr inż. Krzysztofa Superę komendanta Powiatowej PSP w Koluszkach,
mł. bryg. mgr inż. Marcina Rzesiewskiego zastępcę komendanta Powiatowej PSP w Koluszkach,
-druha Jana Czyżykowskiego prezesa Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Andrespolu,
-druha Tomasza Bojanowskiego komendanta Gminny Związku OSP RP w Andrespolu,
-druż. Sebastiana Waliszka członka Zarządu Stowarzyszenie Jednostka Strzelecka 4008 Łódź,
-starszego strzelca Mateusza Maciejewskiego członka Zarządu Stowarzyszenie Jednostka Strzelecka 4008 Łódź,
-mgr Wiktora Kołysko dyrektora do spraw promocji Społecznej Akademii Nauk
-Cezarego Pawlaka pracownika Działu Upowszechniania Edukacji Muzeum Miasta Łodzi ,
-Michała Adamiaka przedstawiciela Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi,
-Pawła  Kowalskiego przedstawiciela Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi.

Zaproszeni goście gratulowali tak wspaniałej inicjatywy i sukcesu rekrutacyjnego W trakcie uroczystości zaprezentowany został sztandar liceum, który w niedzielę 3 września został poświęcony przez proboszcza naszej parafii - ks. kanonika Mariana Górkę - w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Andrespolu. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na otrzymany sztandar. Istotnym punktem programu było umieszczenie pamiątkowych gwoździ w drzewcu sztandaru jako symbolu szacunku i uznania dla inicjatorów powstania liceum. W trakcie uroczystości podpisane zostały porozumienia o współpracy z instytucjami, które wspierać będą rozwój uczniów naszego liceum. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, a pierwszy rocznik liceum otrzymał pamiątkowe medale z logo szkoły przedstawiające patrona J. Karskiego. Ten dzień okazał się niezwykły. Urzeczywistnił marzenia wielu osób, które walczyły o przyszłość w uczniów i nauczycieli.