VII Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych

23 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy o polskich symbolach narodowych, symbolach szkolnych i ceremoniale szkolnym w ramach „VII Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych”.

Organizatorem Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych jest Szkoła Podstawowa nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach przy współudziale Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich i Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Od roku szkolnego 2017/2018 w Turnieju mogły wziąć udział szkoły z całego terenu Polski, a testy wiedzy
o polskich symbolach narodowych, symbolach szkolnych i zasadach ceremoniału szkolnego mogły być rozwiązywane przez uczniów spoza woj. świętokrzyskiego na terenie szkół biorących udział w konkursie. Turniej ten organizowany jest od 2012 roku i jest, jak do tej pory, pierwszym i jedynym przedsięwzięciem tego typu w Polsce.

Nadrzędnym celem Turnieju jest wzmocnienie patriotycznego procesu wychowywania młodzieży szkolnej w poszanowaniu i miłości do polskich symboli narodowych, symboli szkolnych, historii i tradycji. Dzięki udziałowi szkoły w konkursie kultywowane są postawy i uczucia patriotyczno – moralne oraz propagowane są wzorce zachowania młodzieży w trakcie uroczystości państwowych, religijnych i szkolnych.

W tym dniu przeprowadzono wśród uczestników test wiedzy. Czas na rozwiązanie testu wynosił 45 minut. Test był zróżnicowany pod względem stopnia trudności (poziom gimnazjalny i poziom ponadpodstawowy) i składał się z 40 pytań. W konkurencji tej wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas licealnych. Uczniami biorącymi udział w indywidualnym konkursie wiedzy o polskich symbolach narodowych, symbolach szkolnych i ceremoniale szkolnym w ramach „VII Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych” byli:

1. Wiktoria Wiśniewska (IIA)

2. Bartłomiej Mielnicki (IIIB)

3. Karol Nowacki (IIIB)

4. Matylda Balcerak (IIIC)

5. Ewa Otocka (IIIC)

6. Zuzanna Maksajda (IIIE)

7. Aleksandra Włudarczyk (IIIE)

8. Kacper Szymański (IIIE)

9. Daniel Szkopiak (IA LO)

10. Sylwia Milczarek (IC LO)

11. Andrzej Fastyn (IC LO)

Laureatami konkursu zostało troje uczniów, którzy uzyskali najwyższy wynik w teście wiedzy:

1. Miejsce: Karol Nowacki (IIIB)

2. Miejsce: Ewa Otocka (IIIC)

III.Miejsce: Kacper Szymański (IIIE)

Nauczycielem – opiekunem młodzieży biorącej udział w konkursie był nauczyciel historii i edukacji dla bezpieczeństwa p. Dariusz Wojtysiak.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział oraz gratulujemy uzyskanych wyników.