Spotkanie z policją
W środę 27 maja 2026r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele policji - komisarz Urszula Ptasznik oraz dzielnicowi z naszego terenu: aspirant Monika Ferdzyn-Koprowska, sierżant sztabowy Wojciech Kopytowski i młodszy aspirant- Grzegorz Woźny. Spotkali się z naszymi uczniami w dwóch grupach w sali gimnastycznej i podjęli palące tematy, w tym zasadniczo temat bezpieczeństwa naszych uczniów.
Zaproszeni goście rozmawiali z naszymi uczniami o zasadach bezpiecznego poruszania się, w szczególności na hulajnogach elektrycznych. Poruszyli tak ważny wątek jakim jest rówieśniczy hejt, informując jednocześnie o konsekwencjach dla jego sprawców. Podjęty został temat używania e-papierosów i postawy godnej munduru.
Omówione zostały konsekwencje innych, niebezpiecznych zachowań, które mogą mieć dotkliwe skutki, zarówno dla uczestników, jak i świadków, którzy pozostają bierni i nie reagują w sytuacji zagrożenia.
Zdecydowanie było to wartościowe i bardzo ważne spotkanie, za co serdecznie dziękujemy naszym gościom.
